error: جاوا اسکریپت بر روی مرورگر شما غیرفعال است
تفریح یاب

چه لباسی با چه رنگی در عید 99 بپوشیم؟

کیوان رنجبر نویسنده: کیوان رنجبر
زمان انتشار: 1399/1/10زمان مطالعه: 4 دقیقه, 42 ثانیه
0 نظر 30 بازدید
چه لباسی با چه رنگی در عید 99 بپوشیم؟
چه لباسی با چه رنگی در عید 99 بپوشیم؟

هر سال یک رنگ به عنوان رنگ سال توسط موسسه پنتون در آمریکا انتخاب می شود. رنگ سال انتخاب شده توسط پنتون از طریق نظر سنجی های مردمی و از بین رنگ های پیشنهادی این موسسه انجام می شود. رنگی که در نهایت برای سال 1399 یا همان 2020 معرفی شد آبی کلاسیک با شعار ایجاد آرامش، اعتماد به نفس و ارتباط اجتماعی است. 

کسانی که به تیپ و مد لباس و منزل خود اهمیت زیادی می دهند و رنگ سال برای آنها بسیار مهم است و افرادی که در این زمینه برای خرید جنس برای فروشگاه های خود منتظر رنگ سال 99 بودند باید این رنگ را مدنظر داشته باشند. رنگ سال 2019 مرجانی اعلام شد که این رنگ زندگی بخش و زیباست همانطور که مرجان ها در اکوسیستم دریایی زندگی بخش هستند. چون در ایران نهادی برای انتخاب رنگ سال نداریم هر سال با انتخاب رنگ سال میلادی آن را به عنوان رنگ سال شمسی هم در نظر می گیریم.

سال 2020 هم طبق نظریه موسسه پنتون رنگ آبی کلاسیک را انتخاب کرده است. این رنگ بسیار شاد بوده و آرامش خاصی به روح و جسم انسان می دهد. رنگ آبی پایدار و بی انتها تمایل ما به بنیادی قابل اعتماد و پایدار را برجسته می کند که می توانیم در هنگام عبور از دهه قدیم به یک دوره جدید از آن استفاده کنیم. این آبی ماندگار و با شکوه و در عین سادگی

بسیار زیبا است. این رنگ شبیه به آسمان آبی هنگام غروب است و بدون شک چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. طبق برسی هایی که از دیدگاه روانشناسی روی این رنگ انجام شده، آبی کلاسیک برای روح و ذهن انسان رنگی آرامش بخش است و در این روزهای پر آشوب جهان می تواند همه ما را به آرامش دعوت کند. 

این رنگ آبی همراه با داشتن احساس صلح، آرامش روح ما را فراهم می کند طوری که یک ذهن شلوغ با دیدن این رنگ به آرامش می رسد انگار این رنگ به عنوان پناه گاهی برای فرار از اضطراب و مشغله انتخاب شده است.

این رنگ به تمرکز ذهن کمک می کند و درست مانند یک ذره بین زیر نور آفتاب، افکار پراکنده ذهن را در یک نقطه جمع می کند و این نقطه چیزی نیست جزء آرامش. در عین حال با منعکس کردن درجه خاصی از رنگ آبی، احساس پشتکار را در انسان تقویت می کند. 

بیش از بیست سال است که موسسه رنگ پنتون دارنده معروف ترین نمودار رنگ دنیا هر ساله در ماه دسامبر با همایشی رنگ سال را انتخاب می کند که به سرعت این رنگ مورد توجه شرکتها و برندهای مطرح مد و لباس قرار می گیرد. این شرکت بیش از 5000 رنگ با اسم و کد رنگی مختصر ثبت کرده و با بیش از 10 میلیون کارخانه و طراح در سراسر جهان همکاری می کند، از رنگ دکوراسیون خانه گرفته تا رنگ چاپ مجله و رنگ پارچه و مد و پوشاک. رنگ سال 1399 آبی کلاسیک، بی انتها و ماندگار، در نهایت سادگی بسیار زیبا است. این رنگ نمایانگر رنگ آسمان در هنگام غروب است. که در روان ما به عنوان یک رنگ آرامش بخش شناخته می شود احساس آرامش به روح انسان می بخشد و آدمی به آن پناه می برد. هر رنگی که در طبیعت وجود دارد رنگ مکملی هم دارد همانطور که از کلمه مکمل مشخص است رنگ مکمل یعنی رنگ هایی که از نظر هارمونی و هماهنگی در کنار رنگ اصلی قرار می گیرند. با توجه به تنوع رنگی که موسسه پنتون اعلام کرده آبی رنگ اصلی است و قهوه ای هم امسال رنگ مهمی است طیف های رنگ قهوه ای با توجه به جلبک های دریایی و تخته سنگ های ساحلی انتخاب شده است. علاوه بر این دو رنگ دریایی، رنگ های سفیدی که شبیه به دانه های ماسه هستند و رنگ سبز نزدیک به جلبک های دریایی هم نقش مهمی در ترکیب رنگ امسال ایفا می کنند. استفاده از رنگ های اقیانوسی برای ساخت لایه ها در دکوراسیون و یا بافت لباس ها، ترکیب خاصی ایجاد می کند. به عبارت دیگر همه چیز مانند دریا صاف و آرامش بخش خواهد بود. در سال 2020 انتظار می رود رنگ های خنثی اقیانوسی تا چند سال بعد هم محبوبیت خود را حفظ کنند پس بهتر است شما هم کمی با مد همراه شوید و چند المان اقیانوسی به دکوراسیون منزل خود اضافه کنید.

موسسه پنتون پیش از این رنگ مرجانی سفید را به عنوان رنگ سال 2020 نامزد انتخاب کرده بود. این رنگ برای جلب توجه مردم به حیات دریایی مخصوصا مرجان های دریایی و خطر هایی که این موجودات را تهدید می کند در نظر گرفته شده است. با این حال بیش از 45 درصد مرجان های دیوارهای بزرگ مرجانی در طول سه سال اخیراز بین رفته اند. به همین دلیل نیز پیشنهاد شده است که رنگ سال 2020 رنگ مرجانی سفید انتخاب شود تا به نوعی همراه با اینکه همه مردم به دنبال استفاده از رنگ سال 2019 در زندگی روزمره خود و یا ست کردن رنگ مرجانی با سایر رنگ ها هستند با خطرات موجود پیرامون مرجان های سفید نیز بیشتر آشنا شوند. چراکه از بین رفتن صخره های مرجانی روز به روز در حال افزایش بوده و اگر به این موضوع توجه ویژه ای نشود شاهد نابودی این موجودات دریایی در آینده ای نزدیک خواهیم بود. رنگ سال یک قانون نانوشته است که اولین بار در سال 2000 به عمل آمد و تمام مردم دنیا از آن استقبال کردند. این قانون نانوشته بصورت ناخودآگاه تمام زندگی مردم را تحت تاثیر خود قرار داده است.

چگونه یک اسکیت برد خوب بخریم

چگونه بدون تجهیزات کمپ درست کنیم

بهترین آموزشگاه های اسکیت برد در ایران کدامند

اشتراک گذاری :
نظر شما:

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید.


بیشتر بخوانید: