error: جاوا اسکریپت بر روی مرورگر شما غیرفعال است
تفریح یاب

پخت غذا در طبیعت با روشهای ابداعی

کیوان رنجبر نویسنده: کیوان رنجبر
زمان انتشار: 1398/11/30زمان مطالعه: 5 دقیقه, 3 ثانیه
0 نظر 325 بازدید
پخت غذا در طبیعت با روشهای ابداعی
پخت غذا در طبیعت با روشهای ابداعی

کمپ زدن یکی از راه های لذت بردن از طبیعت محسوب می شود ولی نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که نمیتوان در هنگام کمپ زدن تمامی وسایل مورد نیاز را با خود به همراه داشت. بطور طبیعی طبخ غذاهای گرم در دل طبیعت می تواند لذت بودن در طبیعت را دو چندان کند و خاطرات کمپینگ را برای شما شیرین تر نماید. در این مقاله تلاش می شود تا روش های پخت غذا در طبیعت را به صورت خلاصه برای شما عنوان کنیم. 

برای پخت گوشت  حساس ماهی نمی توانید ماهی را روی حرارت با شعله های بالا قرار دهید و باید ماهی با حرارت کم پخته شود بهتر است برای طبخ ماهی تکه ای چوب را روی حرار قرار دهید و ماهی را بر روی آن بگذارید تا پخته شود برای جلوگیری از سوختن چوب می توانید نیم ساعت قبل از اقدام به آشپزی چوب را در آب بخیسانید تا از سوختن آن جلوگیری شود. وقتی ماهی را با حرارت پایین طبخ می کنید آب آن به سرعت خشک نمی شود و به آرامی پخته خواهد شد.

یکی از روش های موثر برای پخت انواع گوشت در دل طبیعت این است که گوشت را در برگ پیچیده و به این صورت طبخ کنیم. اگر شناخت کافی از برگها داشته باشید می توانید در دل طبیعت برگ مناسب را پیدا کنید اما اگر به جایی می روید که در آن پوشش گیاهی وجود ندارد می توانید از قبل برگ تهیه کرده و با خود ببرید. حتی می توانید برای طبخ گوشت از برگ های کاهو و کلم هم استفاده کنید. به عنوان نمونه برای طبخ ماهی کافی است آن را در برگ بپیچید و آن را روی ذغال قرار دهید و روی آن هم تعدای ذغال بگذارید تا همزمان هر دو سمت خوراک پخته شود. قبل از پیچیدن می تونید ادویه و نمک به گوشت اضافه کنید و مقداری روغن روی آن بریزید و بعد آن را در برگ بپیچید.

یکی دیگر از روش های طبخ در طبیعت استفاده از سنگ است بعد از برپا کردن آتش کافی است که سنگ تختی را پیدا کنید و بعد از تمیز کردن آن سنگ را روی آتش بگذارید مقداری روغن روی سنگ ریخته و مستقیما گوشت را بر روی سنگ قرار دهید تا پخته شود شما می توانید اگر درب قابلمه ای به همراه دارید آن را بر روی سنگ بگذارید تا به این صورت یک فر در دل طبیعت درست کرده باشید و گوشت کاملا مغز پخت شود.

شما در طبیعت می توانید یک تنور درست کنید و درآن غذای خود را بپزید برای این کار کافی است تا یک چاله حفر کنید و کف و دیواره های آن را با سنگ بپوشانید و بعد از روشن کردن آتش در تنور اجازه دهید تا زغال آماده شود بعد گوشت خود را به سیخ کشیده و در تنور قرار دهید تا پخته شود شما می توانید در تنور را نیز با یک سنگ بزرگ بپوشانید تا گوشت شما به خوبی پخته شود. بعد از قرار دادن سنگ بر روی درب تنور می توانید اطراف آن را با گل بپوشانید تا حرارت تنور خارج نشود.

اگر برای صید ماهی به طبیعت رفته اید بعد از شکار ماهی می توانید آن را به سیخ بکشید و روی حرارت کباب کنید توجه داشته باشید که اگر سیخ به همراه ندارید از چوب می توان بجای سیخ استفاده کرد دقت داشته باشید که برای کبابی کردن ماهی فلس های آن را جدا نکنید و بعد از کبابی شدن پوست ماهی را جدا کرده و غذای خود را میل کنید.

یکی دیگر از شیوه های پخت در طبیعت استفاده از ورق آلومنیوم می باشد که در این روش هر گوشتی که برای طبخ دارید را بعد از مزه دار کردن با ادویه و نمک و کمی روغن درون فویل قرار داده و بر روی ذغال می گذارید تا پخته شود در این روش بدلیل اینکه گوشت درآب خودش پخته می شود بسیار طعم خوبی پیدا می کند.

اگر در طبیعت هوس چای کردید و فراموش کرده بودید که کتری با خود ببرید می توانید از لیوان کاغذی برای به جوش آوردن آب استفاده کنید. گذاشتن لیوان کاغذی پر از آب بر روی آتش برای لیوان خطر سوختن را به دنبال ندارد بدلیل اینکه نقطه جوش آب از نقطه سوختن کاغذ پایین تر می باشد.

اگر با خود میوه همراه داشته باشید می توانید بعد از خوردن میوه مثلا پرتقال از پوست آن برای درست کردن نیمرو یا املت استفاده کنید به این صورت که پرتقال را به دو نیم کرده میوه آن را مصرف کنید و در پوست آن تخم مرغ را طبخ کنید.

برا ی درست کردن سوسیس کبابی هم می توان سوسیس ها را به سیخ کشید و بر روی آتش آنها را کباب کرد. اگر ظرف در دار به همراه دارید می توانید از آن برای طبخ گوشت استفاده کنید تا گوشت با چربی خودش و با حرارت ملایم پخته شود به گوشت می توانید سبزیجاتی مثل پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی هم اضافه کنید و بگذارید تا به آرامی پخته شود.

یکی دیگر از روش های طبخ غذا در طبیعت بخار پز کردن می باشد که از این روش برای پختن ماهی و سبزیجات می توان استفاده کرد. روی یک قوطی کنسرو سوراخ هایی ایجاد کنید و سپس آن را درون قوطی بزرگتری قرار دهید و چیزی مانند سنگ در ته قوطی بزرگتر بگذارید که قوطی درونی را بالاتر از آبی که داخل قوطی بزرگتر است نگه دارد. با این روش بعد از روشن کردن آتش زیر قوطی بزرگ محتویات قوطی کوچک بخار پز می شوند.

اگر به همراه خود روغن برده باشید می توانید به رژیم غذایی خود تنوع بدهید و از روش سرخ کردن برای طبخ غذا استفاده کنید. برای این منظور هر فلزی که قابل خم کردن باشد برای سرخ کردن مناسب است. برگ برخی از درختان مانند موز به اندازه کافی روغن دارند و می توان تمام غذا را در آن آماده کنید بدون اینکه روغن آن تمام شود. ابتدا برگ ها را کمی فشار دهید تا روغن آن بیرون بیاید و در ادامه غذا را روی آتش زغال سرخ کنید.

اشتراک گذاری :
نظر شما:

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید.


بیشتر بخوانید:
تجهیزات اصلی کافی شاپ
1398/7/11
دستگاه اسپرسو اولین دستگاه ...
تورهای لحظه آخر را از کجا پیدا کنیم ؟
1398/12/27
از اوایل سال 90 شمسی بود که مفهومی تازه وارد گردشگ ...