error: جاوا اسکریپت بر روی مرورگر شما غیرفعال است
تفریح یاب

بهترین پیست های اتومبیلرانی در ایران

کیوان رنجبر نویسنده: کیوان رنجبر
زمان انتشار: 1398/11/30زمان مطالعه: 5 دقیقه, 14 ثانیه
0 نظر 19 بازدید
بهترین پیست های اتومبیلرانی در ایران
بهترین پیست های اتومبیلرانی در ایران

مسابقات اتومبیل رانی به عنوان رقابتی شناخته می شوند که بر پایه مهارت های رانندگی افراد استوار است و درآن سرعت و کیفیت رانندگی حرف اصلی را می زنند. در ایران مسابقات اتومبیل رانی به دو شاخه تقسیم می شود که عبارتند از کارتینگ و رالی. تمامی مسابقات حرفه ای که در کشور برگزار می شوند زیر نظر فدراسیون موتور سواری و اتومبیل رانی ایران به انجام می رسند. این فدراسیون در سال 1330 هجری شمسی تاسیس شد و تا به حال موفق شده است که پیشرفت های قابل قبولی را در خصوص ورزش اتومبیل رانی در کشور ایجاد کند. این فدراسیون در سال 1374 به صورت رسمی عضو سازمان اتومبیل رانی FIA شد و در حال حاضر مسابقات اتومبیل رانی در ایران به چهار صورت ریس یا سرعت، رالی، اسلالوم یا مارپیچ و هیل کلایم یا تپه نوردی و امدادی برگزار می شود. برای اینکه بتوانید در مسابقات اتومبیل رانی شرکت داشته باشید باید در قدم اول عضوی از باشگاه های موتور سواری و اتومبیل رای باشید و در کلاس های آنها شرکت کنید. اولین و مهمترین قانون شرکت در مسابقات اتومبیل رانی داشتن گواهی نامه می باشد. در مسابقات کارتینگ حرفه ای گواهی نامه رانندگی عمومی مدنظر نیست و فرد باید گواهی نامه شرکت در کلاس های کارتینگ را داشته باشد. یکی از عمومی ترین قوانین وضع شده توسط فدراسیون استفاده از کلاه ایمنی در زمان شرکت در مسابقات اتومبیل رانی است در مسابقات کارتینگ کلاه ایمنی یا کلاه کاسکت مورد استفاده باید کامل یا فک دار باشد. در مسابقات مارپیچ و تپه نوردی همراه داشتن کمک راننده الزامی است. افرادی که به عنوان کمک راننده در کنار راننده اصلی قرار می گیرند باید توانایی خواندن نقشه و علائم آن را داشته باشند و درست به مانند راننده ملزم به بستن کمربند ایمنی و پوشیدن کلاه ایمنی هستند. مسابقات سرعت و رالی هم بر اساس قوانین وضع شده باید در کلاس بندی های متفاوت برگزار شود و هر خودرو بر اساس حجم موتور خود در کلاس مناسب قرار بگیرد.

مسابقات اتومبیل رانی هم مانند وزش های دیگر نیاز به مهارت ها و توانایی های خاص خود را دارد. اصلی ترین مهارت در مسابقات اتوبیل رانی حرفه ای برخورداری از تمرکز بالا است. راننده در مسابقات رالی و حتی کارتینگ باید تمام تمرکز خود را بر روی نحوه رانندگی خود قرار دهد تا قادر باشد در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین واکنش را نسبت به حوادث و اتفاقات پیرامونی خود نشان دهد. در حقیقت کیفیت و نوع رانندگی افراد تاثیر بیشتری از سرعت دارد. یک راننده حرفه ای مسابقات اتومبیل رانی باید بداند چه موقع بهترین زمان برای شتاب گرفتن است و باید بتواند سرعت بالای خود را حتی سر پیچ ها حفظ کند.

پیست کارتینگ تهران: اگر شما هم عاشق سرعت هستید و قوانین راهنمایی و رانندگی شما را محدود کرده و شما خواهان آن هستید که هیجان و سرعت را در رقابت های رانندگی تجربه کنید بهترین پیست تهران یعنی پیست کارتینگ آزادای در مجموعه ورزشی آزادی برای شما بهترین گزینه خواهد بود. این پیست در سال 1381 به مساحت 30 هزار متر مربع احداث شد. سیستم تایم گیری این پیست توسط یکی از شرکت های بزرگ اروپایی در این زمینه طراحی شده است که دارای امکانات متعددی است از جمله: ثبت رکورد مسابقات، مقایسه با رکورد بقیه رقابت دهندگان، مقایسه رکورد های هر شرکت کننده در طوی یکسال، ارسال ایمیل نتایج مسابقات و غیره. طول این پیست 800 متر و عرض آن حدد 8 تا 10 متر است. در مجموعه کارتینگ آزادی گاهی نمایشگاه ماشین های کلاسیک هم برگزار می شود. آدرس پیست کارتینک آزادی تهران، ضلع شرقی استادیوم آزادی جنب پارکینگ می باشد. ساعت کاری پیست از ساعت 11 صبح تا 11 شب می باشد.

کارتینگ بین المللی پرند: یکی دیگر از پیست های کارتینگ تهران می باشد این پیست در مجموعه ورزشی بزرگ و 21 هکتاری پرند واقع است در ابتدای ورودی این شهر و جنوب دانشگاه آزاد آن واقع شده است.این پیست بیش از 1500 متر مربع طول دارد، برای تفریحات ورزشی مناسب است و از استاندار بالایی برخوردار است که در آن مسابقات جهانی هم برگزار می شود. آدرس کارتینگ پرند اتوبان تهران ساوه، پرند، روبروی داشنگاه آزاد می باشد. ساعت کاری پیست از ساعت 10 صبح تا 10 شب در طول هفته و از ساعت 10 صبح تا 12 شب در روزهای تعطیل می باشد.

پیست کارتینگ فراسا: این پیست در نزدیکی تهران قرار دارد و علاقمندان می توانند به صورت خانوادتگی به این مکان مراجعه کرده و از کارتینگ سواری لذت برند. پیست کارتینگ فراسا از بهترین پیست های کارتینگ تهران محسوب می شود و دارای امکانات زیادی مانند کافه، رستوران و اینترنت وای فا می باشد. آدرس این کارتینگ واقع در تهران، جاده لشکرک، نرسیده به اوشان می باشد. ساعت کاری کارتینگ از 11 صبح تا ساعت 12 شب می باشد. 

کارتینگ دانیال:  این کارتینگ در مجموعه ورزشی تفریحی دانیال قرار دارد. این مجموعه پیستی 450 متری دارد که از بزرگترین پیست های کارتینگ تهران است و بدون محدودیت برای آقایان و خانم ها قابل دسترس می باشد.ماشین های مورد استفاده در این پیست ساخت ایتالیا می باشد که از کیفیت بالایی برخوردار هستند.در این پیست برای مبتدیان هم کلاس های آموزشی برگزار می شود. این پیست واقع در اقدسیه، خیابان آجوادانیه، انتهای کوچه سیزدهم شرقی، مجموعه ورزشی میثاق، مجموعه ورزشی تفریحی دانیال می باشد.

پیست کارتینگ موزه خودرو: این پیست به واقع اولین پیست سرپوشیده  کشور است که در محل موزه خودرو های کلاسیک قرار دارد. این پیست دارای مساحتی بالغ بر هزار متر مربع می باشد. آدرس کارتینگ موزه خودرو تهران کیلومتر 11 جاده مخصوص کرج، خیابان بیست و پنج، جنب مرکز خرید سپه می باشد ساعت کاری کارتینگ از شنبه تا چهاراشنبه از 9 صبح تا 8 شب و پنج شنبه و جمعه از ساعت 9 صبح تا 10 شب می باشد.

پیست کارتینگ شهربانو: مهمترین امتیاز این پیست اختصاصی بودن آن برای بانوان می باشد. هم خانم های تهرانی می توانند به راحتی و با امنیت کامل در این مجموعه به کارتینگ سواری بپردازند و هیجان کامل را در محیطی زیبا و جذاب تجربه کنند و هم بانوان شهرستانی این امکان را خواهند داشت. این کارتینگ در ضلع شمالی بوستان ولایت واقع شده و ساعت کاری ان از        8 صبح تا 7 بعداز ظهر می باشد.

اشتراک گذاری :
نظر شما:

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید.


بیشتر بخوانید:
تالاب گاو خونی اصفهان
1398/10/5
تالاب بین‌المللی گاوخونی ی ...
لوازم اسکی روی برف
1398/11/6
برای انجام هر ورزشی باید ابتدا آن را بصورت دقیق و ...
جنگل های مه آلود ارسباران
1398/10/8
جنگل ارسباران که در مرز می ...